Kronika

“Pastrova dhe bëra maska”, bosi shqiptar i kokainës kërkon lirimin në Ekuador


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:13 - 19/01/21 |
mapo.al

I njohur si bosi shqiptar i kokainës në Ekuador, Dritan Rexhepi në fund të vitit të kaluar kërkoi lirimin  nga burgu ku po vuan dënimin. “Në 23 dhjetor gjykata refuzoi kërkesën e Rexhepit për lirim nga burgu” shkruajnë mediat ekuadoriane.


Rexhepi, i cili kërkohet edhe nga drejtësia shqiptare, italiane dhe belge për disa krime cilësohet nga Europol si drejtuesi i një organizate ndërkombëtare të trafikut të drogës nga Ekuadori në Europë. Avokati i tij, Harrison Salcedo, tha se klienti i tij plotësonte të gjitha kushtet për t’u liruar nga qelia.


Ndërsa shqiptari u shpreh në seancë dëgjimore se gjatë pandemisë ai pastronte pavionet çdo të diel dhe bënte maska ​​me bluza. “Siç e dini, pothuajse të gjithë këtu ishin të infektuar, por duke falënderuar Zotin, gjithçka shkoi mirë” mësohet se tha ai në gjykatë.

Lexo edhe :  Përmbyti Europën me kokainë, brenda rrjetit të Dritan Rexhepit


Megjithatë gjykata e rrëzoi kërkesën për liri. Rexhepi me tre identitete arrestua më 27 qershor 2014 në Guayaquil dhe në 2015 u dënua me 15 vite burg për trafik droge.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas