Aktualitet

Patos/ Zjarr i madh, përfshihet nga flakët një ullishte

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:38 - 14/08/19 |
mapo.al

Një tjetër zjarr i madh ka përfshirë zonën e Fierit, kësaj here në Siqecë, Patos. Si pasojë e zjarrit është djegur një ullishte.


Terreni është i vështirë dhe për pasojë forcat zjarrfikëse e kanë të vështirë kalimin, për të bërë të mundur fikjen e zjarrit. Duhet thënë gjithashtu se era e fortë po favorizon flakët duke e përkeqësuar situatën.


Vijon…
Etiketa: , , ,

Pas