fbpx

Politika

Patozi-Bashës pas rrëzimit të Sakos: Ndaje mendjen o jurist

               Publikuar në : 16:56 - 17/07/19 |
mapo.alm

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi nëpëmjet Facebook, i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim Basha për reagimin se “ka ende shpresë” pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për mos dhënien e mandatit ndaj Valbona Sakos. Kjo e fundit fitoi zgjedhjet në votimet e 30 qershorit përballë rivales nga Bindja Demokratike, Valbona Sakollari.


“Ndaje mendjen o jurist. Qenke gëzuar për një vendim gjykate në Durrës, ndërkohë që po të kishe formimim elementar për atë, që pretendon se je arsimuar, duhet t’i njohësh të gjitha vendimet e institucioneve, jo vetëm ato që të pëlqejnë ty.-shkruan Patozi.


Reagimi i plotë i Patozit

Eh, mor jurist, që nuk e tregon diplomën, megjithëse ta kanë bërë çështje prej shumë kohësh shkollimin tënd në Holandë!

Ka një anekdotë me qershitë, për dikë që i ndante në të bëra pis ose jo. Dhe në fund i hëngri të gjitha, ngaqë i dukeshin të pastra edhe ato që kishin ngelur të fundit.

Sepse ka dhjetëra vendime të tjera gjykatash të cilat ti nuk i pranon, se nuk të interesojnë.

Por unë ta njoh hallin dhe nuk të vë shumë faj. Ti thjesht po shtyn ditët e tua, derisa të dalë një gjë tjetër e të harrohet fakti që i fale kundërshtarit 61 bashkitë pa betejë, kur u the njerëzve që zgjedhje vendore pa ty në Shqipëri nuk do të ketë.

E nise këtë punë me gënjeshtrën që BINDJA DEMOKRATIKE mori pjesë në procesin e 30 qershorit për të legjitimuar fitoren e Edi Ramës. Tani e paske ndërruar pllakën e gramafonit dhe po thua që ne ishim në këto zgjedhje për të deligjitimuar procesin.

Ka një shprehje të Shqipërisë së Mesme, që të shkon shumë në këtë rast: “O fol e mba, o dh.. e ha”.

Kaq për sot…Sepse unë nuk kam ndërmend të komentoj një vendim gjykate, sado i çmendur apo i porositur nga ndonjë kamikaz i dëshpëruar si ty që të më duket”, shkruan Patozi në Facebook.

 

Lexo edhe: 

Gjykata s’i dha mandatin kandidates në Durrës,Basha: Ka ende shpresë


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas