Aktualitet

Patronazhistët/ Islami: Reforma në drejtësi ka prodhuar gjyqsor të kapur nga Rama…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:04 - 20/04/21 |
mapo.al

Ish-deputeti Kastriot Islami, ka reaguar në lidhje me patronazhistës, çështje e cila prej ditësh është kthyer një shqetësim për qytetarët, analistët dhe politikanët.


Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ai thotë se drejtësia është e ‘kapur’ nga kryeministri Edi Rama.


Më tej ai thotë se Rama do të dalë të fajësoj Presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha se patronazhistët e drejtuesve të gjyqsorit janë vendosur këto të fundit.

“Rama me rrjetin e patronazhisteve i treguan te gjithë shqiptarëve dhe ndërkombetareve se reforma ne drejtësi ka prodhuar gjyqsor të kapur nga Rama…Sepse drejtuesit e institucioneve të reformuara të gjyqsorit rezultojnë nga patronazhistet votues te Edi Rames. Doli në dritë të diellit e VERTETA për kapjen e drejtesisë nga Rama.Tani do të dalë Rama me mashtruesit rreth tij të thotë që patronazhistet e drejtuesve të gjyqsorit janë vendosur nga Berisha dhe Meta siç thane se letrën e Vuçiç për të mbështetur Ramen e solli Basha për veten e tij..! 25 prilli është DITA e Referendumit kundër se KEQES…“– shkruan ai .

1


Etiketa:

Pas