Aktualitet

PD i kërkon të ndihmojë biznesin, Rama: Basha po ëndërron protesta të mëdha

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:48 - 09/04/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama reagoi pas deklaratës së ish-deputetit të PD, Edmond Spaho, i cili i kërkoi sërish kreut të qeverisë që të ndihmojë biznesin e prekur nga masat anti-koronavirus. Rama sulmon Bashën, teksa shkruan në Twitter se “nuk ndihmon për të luftuar koronavirusin, por vazhdon avazin e vjetër 7×7=42 dhe ëndërron protesta të mëdha nesër”.


“LBPD nuk mendon si të ndihmojë,se as nuk do as nuk di, po vazhdon avazin e vjetër 7×7=42 dhe ëndërron protesta të mëdha nesër, duke i thënë popullit sot se Covidi është Sudja me thasë me para! Shqipëria do ta fitojë këtë luftë dhe LBPD do t’i mbetet vetëm turpi e dështimi i radhës”, shkruan Rama.LEXO EDHE:


Spaho: Qeveria të miratojë pa vonesë paketën e re për biznesin


Etiketa: , , ,

Pas