Kryesore

PD: Ja si mashtron qeveria dhe Veliaj me gjimnazin ‘Sami Frashëri’, sot asnjë nuk punon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 30/10/20 |
mapo.al

Ditën e djeshme kryebashkiaku Erion Veliaj, bashkë me dy ministra dolën publikisht duke inaguruar nisjen e punimeve në gjimnazin “Sami Frashëri”.


Por sot asnjë makineri apo punëtor, nuk ndodhet në këtë kantier. Denoncimi është bërë nga ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, e cila thotë se kjo qeveri vetëm bën propagandë.


Qeveria e Propagandës!

Dalin cdo ditë me regji qëndrore për ti mbushur mendjen shqiptarëve që po punojnë. Asgjë nuk po bëjnë, asgjë nuk kanë bërë në 7 vite dhe asgjë vitin e fundit që mbas tërmetit. I lanë shqiptarët jetimë me shtëpi të rrënuara dhe tani duan ti përdorin për propagandë. Shembulli më i mirë është shkolla Sami Frashëri.2 ministra dhe një kryetar bashkie dolën dje për të manipuluar shqiptarët dhe qytetarët e Tiranës. Rezultati është një shfaqje propagandistike.

Lexo edhe :  Veliaj vizitë në Washington DC: Kënaqësi të takoj një mik të vjetër si Arvizu


Sot asnje punetor dhe asnje pune ne gjimnazin Sami Frasheri, sepse regjia qendrore eshte zhvendosur ne shkollen 5 maji. Cdo dite ne nje shfaqje ku propaganda shet nisjen e punimeve, por pasi kamera e ERTV largohet heshtja dhe braktisja pushton ato qe sot duhet te ishin sheshe ndertimi.

Gënjyen aktorët e rilindjes edhe për fondet e gjimnazit Sami Frasheri. Kjo shkollë NUK do të ngrihet me fondet e BE. Kosto prej 4.5 mln euro do paguhen nga taksat e shqiptarëve dhe qytetarëve të Tiranës. Shkollat me fondet e BE kushtojnë 6 herë më pak!

Tetë vjet kanë manipuluar shqiptarët me fasadë dhe i kanë mbajtur me gënjeshtra. Do të demaskohen hipokritët dhe manipulatorët pasi shqiptarët do të mësojnë se çfarë fshihet pas prishjes së shkollës Sami Frashëri në mes të pandemisë.

1


Etiketa: , ,

Pas