Aktualitet

PD: Korrupsion 130 mln me tenderat e Unazës së Madhe, e përfshirë Balluku


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:18 - 11/09/21 |
mapo.al

Partia Demokratike ka denoncuar sërish tenderat për ndërtimin e Unazës së Re në Tiranë.


Nëpërmjet një postimi në Facebook, deputeti Helidon Bushati anëtar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese ka denoncuar në emër të PD, skemën e korrupsionit të Edi Ramës dhe ARRSH-së së Belinda Ballukut nëpërmjet 7 tenderave me vlerë 130 milionë euro në Unazën e Tiranë.


Më tej ai shkruan se kjo veprimtari do të denoncohet edhe më fort, me fakte e prova, për Prokurorinë e paralizuar përballë korrupsionit që ka kapur shtetin.Postimi i plotë:
ARRSH e Ballukut do të zhvillojë 7 tendera për ndërtimin e pjesës së mbetur të Unazës së Tiranës, me vlerë 130 milion euro.Tenderat janë të parafiksuara si llokma në tryezën e oligarkëve, por faturën e paguajnë qytetarët shqiptarë përmes taksave të tyre, që rriten përditë.

Çdo llokmë tenderi të kësaj unaze 20 milion euro për kilometër futet në barkun e korrupsionit endemik të Edi Ramës që qeras oligarkët.

Unaza e Korrupsionit të Edi Ramës do të denoncohet edhe më fort, me fakte e prova, për prokurorinë e paralizuar përballë korrupsionit që ka kapur shtetin.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas