Aktualitet

PD mbledh më 15 korrik Kryesinë, mesazhi i Gazment Bardhit për demokratët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:01 - 10/07/21 |
mapo.al

Partia Demokratike do të mbledhë të enjten e 15 korrikut Kryesinë. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, u ka dërguar mesazh anëtarëve demokratë, ku i ka njohur këta të fundit me rendin e ditës.


Janë katër pika që do të shqyrtohen ku përfshihen; analiza e masakrës zgjedhore, siç e cilëson PD 25 prillin dhe ndryshimi në Statutin e partisë.


Po ashtu, në rend për tu diskutuar janë edhe miratimi i urdhrit për ngritjen e Komisioneve të Votimit dhe Numërimit për zgjedhjet e anëtarëve të Këshillit Kombëtar si dhe njoftimi nga Kryetari i Partisë i listës që do të propozojë për votim për kandidatët për anëtar të Këshillit Kombëtar.Mesazhi i plotë i Bardhit
Të nderuar anëtarë të Kryesisë,Ditën e enjte, datë 15.07.2021, ora 18:00 do të zhvillohet mbledhja e Kryesisë së Partisë, me këtë rend dite:Shqyrtimi i përmbledhjes së analizës së masakrës zgjedhore të 25 Prillit, për fazën e parë të saj.
Shqyrtimi i ndryshimeve në Statutin e Partisë Demokratike që do ti propozohen për miratim Kuvendit Kombëtar të Partisë, në mbledhjen e tij të datës 17 Korrik 2021.
Miratimi i urdhrit për ngritjen e Komisioneve të Votimit dhe Numërimit për zgjedhjet e anëtarëve të Këshillit Kombëtar në mbledhjen e datës 17 Korrik 2021 të Kuvendit Kombëtar.
Njoftimi nga Kryetari i Partisë i listës që do të propozojë për votim për kandidatët për anëtar të Këshillit Kombëtar.
Të mërkurën, datë 14.07.2021, orën 11:00, do të zhvillohet mbledhja e Komisionit të Përhershëm Statutor, për të shprehur mendimin e tij për propozimet që do të vijnë deri të martën, datë 13.07.2021, nga anëtar të Komisionit, anëtar të Kryesisë, Kryetari i Partisë, anëtar të Këshillit Kombëtar, apo strukturat lokale të Partisë.

Lexo edhe :  Tritan Shehu: Berisha po rigjallëron PD-në, në parti duhet të ketë transparencë

Duke ju uruar punë të mbarë,

Sekretari i Përgjithshëm

Gazment Bardhi

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas