Aktualitet

PD në Gjirokastër publikon emrat e kandidatëve më të votuar për deputet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:20 - 27/09/20 |
mapo.al

Partia Demokratike në Gjirokastër, ka  publikuar emrat e 11 kandidatëve më të votuar që janë pjesë e garës për deputet dhe kryetar bashkie.


Mes emrave që anëtarësia ka votuar janë Tritan Shehu, Roland Bejko, Bensik Aliaj, etj.


NjoftimiPërfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Gjirokastër. Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen masive në këtë proces të anëtarëve të Partisë. Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.


Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:


Numri i anetareve me të drejtë vote: 975 anëtarë
Pjesëmarrja në votime: 618 anëtarë ose 63,3 %

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1.ADIL XHELILI
2.ALIJE KOKALARI
3.ALTIN ÇOMO
4.ANTONELA LENA
5.BEQIR GJIKA
6.BESNIK ALIAJ
7.ENTELA SHEHAJ (FICO)
8.NIKOLLA ZHULLA
9.ROLAND BEJKO
10.SHEMSHO LAMAJ
11.TRITAN SHEHU

Procesi i brendshëm përfundoi!


Etiketa: ,

Pas