Politika

PD në protestën e artistëve: Do vazhdojmë betejën, ju rezistoni për teatrin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:03 - 05/07/18 |
mapo.al

Dy deputetë të PD, Dashamir Shehi dhe Jorida Tabaku i janë bashkuar protestës së artistëve jashtë vendit.


“Dua tu falënderoj në emër të Grupit Parlamentar. Debati nuk ka filluar ende se kjo është një   strategji e atyre që ne të lodhemi. Kjo është protesta më e madhe e shoqërisë, dhe më e bukura. Kanë dal për partinë apo për rrogën, por sot kjo që keni bërë ju është shumë e rëndësishëm, pasi keni emancipuar shoqërinë.


Kujt i pëlqen liria të qëndrojë këtu, kush është për paratë të shkojë atje të rreshtohet me ata. Ne tani do të shkojmë aty do të vazhdojmë betejën tonë, po ju them që dhe ju të qëndroni të rezistoni këtu, Ju falnderoj për këtë qëndresë…”, tha Shehi


“Unë sot këto kartolina” Unë jam Teatri”, do ti vendos në Kuvend. Sot nëse ky ligj do të miratohet shuhet  trashëgimia e qytetit. Ju falënderoj se ju keni qëndruar në shi dhe në diell, keni kenë pak dhe sot jeni shumë…”, tha Tabaku.


 


Etiketa: ,

Pas