Aktualitet

PD nuk tërhiqet: Taulant Balla para drejtësisë, do të bëjmë publike provat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:11 - 26/02/21 |
mapo.al

Partia Demokratike e Elbasanit i përgjigjet sërish drejtuesit politik të PS në këtë qark, Taulant Balla, për kallëzimin në SPAK.

PD e Elbasanit thekson se “Balla nuk del dot në qytet, dhe nuk mund të shfaqet para qytetarëve për shkak të mashtrimeve elektorale dhe abuzimit me pushtetin”.


DEKLARATE E PD
Taulant Balla është mësuar që të bëjë edhe shkelje më të rënda se kjo për të cilën është kallëzuar në SPAK, dhe t`ja hedhë, sepse ka pasur mbrojtjen e Edi Ramës. PD ka depozituar prova konkrete se si “Shtabi i tij i Peshkut” intimidon personat që marrin ndihmë ekonomike, përmes telefonatave.


Taulant Balla nuk del dot në qytet, dhe nuk mund të shfaqet para qytetarëve për shkak të mashtrimeve elektorale dhe abuzimit me pushtetin, ndaj vepron me metoda presioni ndaj qytetarëve në nevojë. Ne do të bëjmë publike evidencat që kemi dorëzuar në prokurori. Do të merremi me faktet.

Lexo edhe :  Rama nga Shkodra: PD është fiks siç do ta donte Enver Hoxha

Deklaratat që burojnë nga dëshpërimi i humbjes së sigurtë, dhe nga angazhimi që kemi për të hetuar aferat korruptive sapo të vijmë në pushtet, le t’i mbajë për t’u ngushëlluar edhe këto pak ditë që i kanë ngelur. Pas 25 Prillit, Taulant Balla do të jetë një subjekt i drejtësisë, pasi të jetë ndëshkuar me votën masive në gjithë Qarkun e Elbasanit, dhe pasi të mos ketë bablok që e mbron para ligjit.

Më 25 Prill #ShqipëriaFITON

LEXO EDHE:

Bardhi e paditi në SPAK, përgjigjet Balla: Nuk kam kohë të merrem, por…

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas