Kryesore

PD publikon pamjet brenda Teatrit: Policia e armatosur rëndë (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:01 - 21/05/20 |
mapo.al

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka publikuar një video ku sipas saj, shihet që forcat e rendit kanë qenë të armatosur gjatë ndërhyrjes në ambientet e Teatrit Kombëtar teksa kishte nisur aksioni për shembjen e tij.


Ndërsa kryeministri Rama mohoi sërish sonte se policia ishte e armatosur, Pampuri thotë se kreu i qeverisë aktron dhe mohon gjithçka, por pamjet flasin vetë.


Postimi
Ky eshte Edi Rama, kryeministri me personalitet te shumefishte. Police te armatosur, te dhunshem, me urdher te ketij personazhi psikopatologjik ne krye te shtetit, i cili nga njera ane urdheron te dhunohen artiste, e qytetare te ndershem, nga ana tjeter, aktron e mohon gjithcka.
Vota e qytetareve do te jete fundi i tij.LEXO EDHE: 

Kishte apo jo armë policia tek teatri? Si reagoi Rama pas videos


Etiketa: , ,

Pas