Aktualitet

Pedofili tenton të rrëmbejë vajzën 7-vjeçare, nëna e saj lufton për ta shpëtuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:18 - 02/05/20 |
mapo.al

Një nënë së bashku me vajzën e saj 7-vjeçare nga Liverpool kishte shkuar të blinte ushqime në një supermarket. Pasi mbaroi pazarin ajo futi vajzën e saj në makinë dhe po shkarkonte ushqimet e blera nga karroca.


Në ato moment i afrohet një pedofil i quajtut quajtur Duncan Johnson, 41 vjeç dhe e kërcënon duke i vënë thikën në qafë. Ai i kërkon çantën dhe çelsat e makinës, por nëna u tregua mjaft e guximshme dhe luftoi me të.


Pedofili e kërcënon Natalie Grimes duke i thënë se do e vrasë dhe e shtyn më forcë përtokë.


Nga frika se do ta rrëmbente fëmijën e saj ajo filloi të bërtiste dhe Johnson i droguar u largua. Dy burra që panë ngjarjen vrapojnë drejt tij për ta ndaluar. Ata e shtrinë në tokë derisa të vinte policia dhe ta arrestonin.


Johnson ka 30 dënime të kaluara për 128 vepra penale. E fundit ishte abuzimi që bëri me një vajzë të vogël dhe ishte liruar me kusht.

Ora


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas