Sport

Penalltia më skandaloze, Roma vjedhje “pa armë” ndaj Fiorentinas


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:40 - 26/07/20 |
mapo.al

“Çdo qënie njerëzore në tokë nuk do ta kishte vërshëllyer atë penallti!”… Mjafton kjo fjali e komentatorit Lele Adani, ish-futbollist, për të kuptuar se çfarë 11-të metërshi u akordua sot në “Olimpico” te Roma-Fiorentina, që i dha 3 pikë ekipit verdhekuq…

Një vjedhje pa armë, sepse me këtë sukses, ekipi i Fonsecas thuajse hipotekon vendin e pestë në renditje, edhe pse ka ende dy javë deri në fund. Në fakt, Milani që ndjek nga pas, tani është 4 pikë dhe bëhet gjithmonë e më e vështirë…


Ekipi verdhekuq fitoi 2-1 ndaj Fiorentinas, me dy penallti. Por, e dyta është një skandal më vete, sidomos sepse erdhi 3 minuta nga fundi! Madje, u akordua me VAR…

1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas