Sport

Pep Guardiola kërkon për te Manchester City mesfushorin e Milanit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:24 - 12/11/20 |
mapo.al

Portali britanik “Witness” shkruan se Manchester City interesohet për Ismael Bennacer.

Media angleze raporton se Pep Guardiola po ndjek me interes dhe pëlqen cilësitë e mesfushorit algjerian të Milanit.


 
Mesfushori 22-vjeçar po bën një sezon të kënaqshëm me kuqezinjtë ku numëron 13 prezenca dhe duke dhuruar 3 asist në të gjitha kompeticionet.


Bennacer është një lojtar i rëndësishëm për mesfushën e Milanit siç e ka deklaruar jo pak herë edhe trajneri Stefano Pioli.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas