Aktualitet

Për herë të parë vetëm gra, Biden formon ekipin e zyrës së shtypit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:00 - 30/11/20 |
mapo.al

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden dhe zëvendëspresidentja e zgjedhur, Kamala Harris kanë përzgjedhur shtatë gra për stafin e Shtëpisë së Bardhë që do të jenë të ngarkuara me komunikimet median, për herë të parë në histori.Ekipi do të drejtohet nga Kate Bedingfield, ish-zëvendës drejtoreshë e komunikimit gjatë fushatës së Biden.


Jen Psaki, e cila ishte drejtore komunikimi e Shtëpisë së Bardhë gjatë presidencës së Barack Obama, do të jetë sekretare shtypi dhe aktualisht është pjesë e ekipit të tranzicionit.
Dy ndihmësit kryesorë të shtypit për zëvendës-presidenten e zgjedhur, Kamala Harris do të jenë Symone Sanders dhe Ashley Etienne.Ekipi do të drejtohet nga Kate Bedingfield, ish-zëvendës drejtoreshë e komunikimit gjatë fushatës së Biden. Pas fitores së tij në zgjedhje, Biden ka zbuluar edhe rolet kyçe në administratën e shtetit.

Lexo edhe :  Arrin në SHBA mutacioni i koronavirusit të zbuluar në Brazil

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas