Aktualitet

Përballë me vdekjen, ja si shpëton djali nga gjarpëri më i rrezikshëm në botë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:54 - 06/08/20 |
mapo.al

Personi në fjalë është filmuar nga një mik i tij teksa po i rrezikohej jeta nga një gjarpër me zile. Specia në fjalë i kalon edhe në trup, por përkundër kësaj, i rrezikuari shfaq gjakftohtësi të madhe.


Videoja është publikuar nga “Daily Mail” në faqen e tyre zyrtare të videove në Facebook, e cila ka marrë qindra reagime. Disa prej komentuesve e kanë përshkruar eksperiencën si “skizofrenike”.


Gjarprinjtë me zile shquhen të jenë një ndër speciet më helmuese të vargut zinxhiror të grupit të kafshëve që lëvizin zvarrë. Habitati i tyre i preferuar është rëra, por disa prej tyre gjenden edhe nëpër male.


Përkundër distancës shumë të afërt të zvarranikut me njeriun, ky i fundit arrin ta shmangë atë dhe të vrapojë nga ai, gjersa ky i fundit nuk e sheh më si prenë e tij.


Për ta parë ngjarjen të plotë, ndiqeni videon e mëposhtme:


 


Etiketa:

Pas