Aktualitet

Përballja e parë Rama-Meta, Gjykata Kushtetuese cakton datën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 30/04/21 |
mapo.al

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën për përballjen e kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.


Çështja e cila do të shqyrtohet është ajo lidhur me zgjidhjen e mosmarrëveshjes dhe kompetencat për dekretimin e ministrave.


Seanca ishte parashikuar të zhvillohej në 25 mars, por u shty për shkak se një prej anëtarëve të Kushtetueses ishte i prekur me Covid-19.Seanca e re do të zhvillohet në datën 18 maj në orën 10:00.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas