Aktualitet

Përballja me Kosovën- Kombëtarja suedeze me Ibrahimoviç mbërrijnë në Prishtinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:40 - 27/03/21 |
mapo.al

Skandinavët kanë mbërritur në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ku midis tyre spikaste edhe legjenda e futbollit ndërkombëtar, sulmuesi Zlatan Ibrahimoviç.Ndërkohë, në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” kishin dalë edhe disa tifozë të Milanit, ku njëri prej tyre, që njihet si kryetifozi i kuqezinjve në Prishtinë, ka kërkuar të takohet dhe të bëjë fotografi me Ibrën, por që nuk është lejuar nga stafi suedez.


Suedezët sonte do të mbajnë një seancë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”. Ndërkohë, që nesër nga ora 20:45 do të startojë ndeshja për kualifikuese të kampionatit botëror “Katari 2022” mes Kosovës dhe Suedisë. Për “dardanët”, ky ështrë takimi i pare, kurse për nordikët, i dyti, pas fitores 1-0 ndaj Gjeorgjisë në Suedi.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas