Aktualitet

Përdhunoi shqiptaren/ Bullgari telefonoi të ëmën: Duhet ta kisha bërë me kohë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:38 - 30/07/21 |
mapo.al

“Duhet ta kisha bërë me kohë, ti e di që disa shqiptarë më kanë kërcënuar”.


Këto ishin fjalët që i tha në telefon nënës së tij, 35-vjeçari bullgar i cili përdhunoi 50-vjeçaren shqiptare në Greqi, 1 muaji më parë.


Teksa policia greke po e kërkonte 35-vjeçarin për ta vënë në pranga dhe ai fshihej, i ka telefonuar së ëmës e cila e tronditur e merr në pyetje lidhur me ngjarjen që ndodhi.Një pjesë e bisedës mes autorit dhe nënës së tij:Nëna: Më dëgjon? Të pret burgu, të gjithë po kërkojnë për ty. Cfarë bërë kështu e di?Autori: Po e di! Duhet ta kisha bërë shumë kohë më parë këtë.

Nëna: Pse?

Autori: Ti se di se çfarë numrash më bënte ajo mua. Ti e di që më kërcënonin disa shqiptarë, më kërcënonin shqiptar. Ajo këtë po priste.

Nëna: Më dëgjo e gjithë Greqia po kërkon për ty! Çdo ditë nëpër lame po të kërkojnë, poshtë shtëpisë ka kamera, janë futur n shtëpi për të gjetur shënjat e gishtave, do të shkosh në burg dhe nuk e di se si do durosh.

Autori: Qetësohu nënë, unë jam lag. Nëse nuk më gjejnë për 3 muaj kjo do të anulohet.

Nëna: Në internet shkruhet që ti bërë të njëjtën gjë 7 herë, nuk dija çfarë të bëja dhe i dhashë numrin tënd.

Lexo edhe :  Aksident tragjik me motor në Greqi, humbin jetën shqiptari dhe greku

Autori: Kë numër dhe këtë? Duhet të kishe dhënë atë të vjetrin.

Nëna: Kujdesu për vetën të lahesh sepse unë nuk mundem më, nuk mund të duroj dot më, babai pësoi infarkt në zemër! Çfarë më bërë kështu, desh vdiqa dje.

Autori: Isha me nerva dola e kapa e rraha. Nuk e përdhunova thjeshtë e kam rrahur keq fare.

Nëna: Thuhet që e përdhunove 7 herë.

Autori: Nuk e beson njeri, sepse nuk ka dëshmitarë, pa dëshmitarë nuk do ta besojnë.

Nëna: Fshihu mirë sepse unë nuk të ndihmoj dot, nëse e bëj do më kapin edhe mua.

***

Ngjarja ndodhi afërsisht një muaj më parë, teksa 50-vjeçarja po pastronte në pallatin në të cilën ishte e punësuar.

Ishte një ditë e zakonshme pune për 50-vjeçaren, por gjithçka ndryshoi kur 35-vjeçari bullgar e tërhoqi, e dhunoi dhe më pas e përdhunoi 7 herë në apartamentin e tij, ku gruaja shqiptare qëndroi për disa orë pavarësisht përpjekjeve për të shpëtuar.

Kur ajo arriti të dilte, menjëherë i është drejtuar komisariatit më të afërt për të denoncuar momentet e tmerrit që përjetojë.

Por kur policia mbërriti në apartamentin e bullgarit, ai kishte ikur…

Tashmë autori është në pranga dhe do të vuajë pasojat e veprimit të tij të pashpirt.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas