Teknologji

Përdoruesit e ‘Apple’ mund të ndajnë blerjet në App Store me familjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:03 - 25/08/21 |
mapo.al

Nëse blini një send që konsumohet, si monedha në një lojë, ju do të jeni përsëri i vetmi që mund ti blini por nëse blini një version pro të një aplikacioni apo hiqni reklamat prej tij, atëherë ai mund të bëhet i disponueshëm edhe për familjen.


Në Qershor Apple e kishte paralajmëruar këtë ndryshim me Big sur dhe blerjet vlejnë në iOS, iPadOS dhe macOS. Aktivizimi i Family Sharing duhet të bëhet manualisht.


Në App Store një opsion ri “Share New Subscriptions” është aktivizuar automatikisht për njerëzit të cilët përdorin Family Sharing. Për të aksesuar blerjet brenda aplikacioneve nga një anëtar familjeje, aplikacioni duhet të shkarkohet nga historiku i blerjeve të familjes.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas