Aktualitet

Përfshihet nga zjarri masivi me ullishte në Roskovec

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 15:29 - 23/08/19 |
mapo.al

Pas Shëngjinit dhe Gjirokastrës edhe një zonë me ullishte është përfshirë nga flakët këtë mesditë në Roskovec. Sipas raportimeve të para zjarri dyshohet të ketë nisur rreth tre orë më parë. Në vendngjarje mësohet të kenë shkuar menjëherë forcat zjarrfikëse nga Patosi, në ndihmë të të cilave janë vënë dhe banorët e zonës që po përpiqen të izolojnë flakët me mjete rrethanore. Nuk dihet ende shkaku i zjarrit.


Lexo edhe:Digjet prej dy ditësh mali i Shëngjinit, e pamundur ndërhyrja


Zjarr në Shën Dëlli, dyshohet se kanë shpërthyer predhat e luftës


Etiketa: , ,

Pas