Arkiva 2

Përfundon auditimi i klubit të Vllaznisë, ja për sa milionë do të dalë në ankand

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:54 - 11/06/18 |
mapo.al

Kushdo që dëshiron të blejë klubin e Vllaznisë duhet së paku të bëjë gati 507 milion lekë të vjetër.


Kjo është shumë me të cilën do të nisë ankandi pas vlerësimit që iu bë klubit nga kompania audituese Albanian Audit Partnes SHPK.


Kryebashkiakia e qytetit, Voltana Ademi, është shprehur se ankandi do të jetë transparent dhe shitja do të bëhet atëherë nëse kompania i përmbush të gjitha kriteret dhe është serioze.


Në raportin 58 faqesh të bërë publik në faqen e bashkisë ëhshtë bërë një analizë e hollësishme e KF Vllaznia sh.a. dhe dilet në përfundimin se klubi nuk do të shitet poshtë shifrës 507 milionë lek.


1111

222

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas