Aktualitet

Përfundon numërimi i votave në bashkitë e Shijakut dhe Fierit, kryeson PS


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:43 - 27/04/21 |
mapo.al

Shijak

Ka përfunduar procesi i numërimit në Bashkinë e Shijakut.

Në KZAZ me numër 25 të këtij qyteti, janë numëruar 54 kuti.


Raportimet në media bëjnë me dije se nga rezultatet paraprake fituese në këtë bashki ka dalë Partia Socialiste me 7.985 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 5.849 dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 841.

FierPërfundon numërimi i votave në KZAZ me nr. 59 ku u numëruan votat e zgjedhësve të katër rajoneve të bashkisë së Fierit.


Burimet në media bëjnë me dije se në total Partia Socialiste ka marrë 17507 vota ose 53.1%, Partia Demokratike 11933 ose 36.2% dhe lëvizja Socialiste për integrim 2482 vota ose 7.5%.

Nga 34022 zgjedhës që morën pjesë në procesin e votimit, votat e 1057 prej tyre u shpallen të pavlefshme.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas