Aktualitet

Përfundon numërimi në Berat, PS me 5 mandate- Klosi: E kërkonim këtë që në 2009


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:04 - 27/04/21 |
mapo.al

Partia Socialiste ka mundur të marrë mandatin e pestë në qarkun e Beratit, ndërsa Partia Demokratike ka siguruar vetëm dy mandate.

Drejtuesi politik i qarkut për Partinë Socialiste, Blendi Klosi ka folur për mediat ndërsa e ka quajtur një rezultat të jashtëzakonshëm këtë.


Klosi theksoi se ishte një mandat që ato kishin kërkuar që ta merrnin që nga 2009.

“Është fantastik, është një rezultat spektakolar, një punë e madhe disa mujore dhe një punë e madhe për të bashkuar forcën e majtë me PS dhe ja arritëm që të merrnin mandatin e 5. Mandate të muguara në 2009, 2013 dhe nuk e arritëm në 2017, ndaj ishte dhe arsyeja që ne u vendosëm në këtë kufi dhe unë ndaj isha i pesti në listë”, u shpreh Klosi.

Lexo edhe :  Basha: Kemi rritje të PD dhe rënie të PS, qeveria po bllokon numërimin


1Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas