Aktualitet

Përfundon numërimi në Elbasan, ja si ndahen 14 mandatet në këtë qark


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:03 - 27/04/21 |
mapo.al

Ka përfunduar numërimi i votave edhe në qarkun e Elbasanit.

Referuar rezultateve të nxjerra nga KQZ, Partia Socialiste kryeson me 86,465 vota ose 55.18%, e ndjekur nga PD me 58,033 % dhe LSI me 6,987 vota ose 4.45%.


Po ashtu, nga numërimi 5,192 vota kanë rezultuar të pavlefshme.

Nga rapotimet në media ndarja e 14 mandateve është si vijon:PS- 8 mandate deputetësh


PD- 6 mandate deputetësh

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas