Aktualitet

Përfundon numërimi në Pustec, ja sa vota morën PS, PD dhe LSI


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:28 - 26/04/21 |
mapo.al

Bashkia e Pustecit bëhet e para që përfundon procesin e numërimit të votave.

Nga numërimi i kutive të 7 qendrave të votimit, ka fituar Partia Socialiste me një diferencë prej 227 votash më shumë se PD dhe LSI.


Konkretisht, PS ka marrë 868 vota, PD 473 dhe LSI 168 vota. Pritet të fillojë numërimi në Devoll, Pogradec, Korçë, Bilisht dhe Kolonjë.

Numërimi në Pustec (Rezultati përfundimtar)PS – 868 vota


PD – 473 vota

LSI – 168 vota

Shifrat sipas Qendrave të Votimit

Kallamas

PS – 118 vota

PD  – 114

LSI – 13 vota

Goricë e Madhe 

PS – 159 vota

PD – 68 vota

LSI – 9 vota

Goricë e Vogël

PS – 88 vota

PD  – 43 vota

LSI  – 8 vota

Lexo edhe :  Edi Rama citon basketbollistin Michael Jordan: Po punove fort ia del

Diellas

PS – 94 vota

PD – 47 vota

LSI – 22 vota

Gollomboç

PS – 34 vota

PD – 40 vota

LSI – 7 vota

Lajthizë-Zaroshkë

PS – 130 vota

PD – 73 vota

LSI – 16 vota

Pustec

PS – 245 vota

PD – 109 vota

LSI – 61 vota

Në këtë bashki kanë votuar gjithsej 1606 qytetarë nga 4366 gjithsej.

LEXO EDHE: 

Numërohen tre kutitë e para në Memaliaj, PS 395 vota, PD 192

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas