Aktualitet

Numërimi në 80 qendra në Dibër, ja rezultatet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:06 - 26/04/21 |
mapo.al

Ka përfunduar numërimi për 80 nga 227 QV në total në Qarkun e Dibrës.


Sipas raportimeve në media, deri më tani, Partia Socialiste kryeson me 47.1% të votave, e përkthyer në 10.994 vota.


E dyta renditet Partia Demokratike, e cila ka siguruar 42.3% të votave, e përkthyer në 9891 vota. E treta në renditje është LSI me 7.7% e përkthyer në vota me 1803.Sipas projeksioneve 5 mandatet e këtij qarku ndahen në 3 për PS dhe 2 për PD.
Rezultati i plotë sipas bashkive:Bashkia Dibër
PS – 3302
PD – 3564
LSI – 602

Bashkia e Bulqizës
PS – 2.450
PD – 1.721
LSI – 792

Bashkia Klos
PS- 1.988
PD – 1943
LSI – 98

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas