Aktualitet

Përfundon pas 7 orësh seanca për Tahirin, pritet vendimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:24 - 26/03/19 |
ro ot

Ka përfunduar pas 7 orësh e gjysëm seanca në gjykatën e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin. Gjyqtarja është terhequr për vendim, teksa avokati kërkoi gjykim të shkurtuar për ish-ministrin e Brendshëm.


Seanca paraprake ka nisur në orën 10:00 të paradites së sotme dhe ka përfunduar rreth orës 17:20. Tahiri ka qenë i pranishëm në gjykatë bashkë me avokatin Maks Haxhia.


Prokuroria për Krime të Rënda hetoi rreth 16 muaj për Tahirin, ndërsa vendosi ta marrë të pandehur për akuzën e “Trafikimit të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, “Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal”, “Kryerje e veprave penale në kuadër të grupit të strukturuar kriminal” dhe “Korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë”.(lajmi ne përditësim)
1
Etiketa: , ,

Pas