Aktualitet

Përfundon takimi prej dy orësh mes Yuri Kim dhe Ramës në kryeministri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:00 - 21/07/20 |
mapo.al

Burime diplomatike nga ambasada amerikane bëjnë me dije se në takimin 2 orësh në kryeministri Edi Rama- Yuri Kim.Në këtë takim u diskutua për marrëveshjen e 5 qershorit në Këshillin Politik.


Sipas po këtyre burimeve, SHBA i ka të qarta dhe të mirënjohura pritshmëritë e saj për marrëveshjen e arritur mes palëve në Këshillin Politik më 5 qershor me ‘bekimin’ e ndërkombëtarëve.
Por në këtë axhendë nuk ka qenë vetëm tema e marrëveshjes së 5 qershorit apo dhe vetë Reformës Zgjedhore por ambasadorja me Ramën diskutuan edhe për çështje të tjera të cilat nuk bëhen ende të ditura.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas