Aktualitet

“Përfytyroni një qeveri që punon për njerëzit”/ Basha-qyterarëve: Bashkë ne do ta bëjmë realitet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:10 - 16/11/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në parlament.


Basha i nxit qytetarët të përfytyrojnë një qeveri që punon për njerëzit dhe jep ndihmë financiare për çdo familje.


 

Kreu i PD premton se bashkë me shqiptarët do të bëhet realitet.Statusi i Bashës:“Përfytyroni një qeveri që punon për njerëzit, që jep ndihmë financiare për çdo familje. Një qeveri që ka një plan kundër pandemisë, që investon tek shëndetësia.
Pas 7 vitesh plot dështime, ku Rama vetëm e shkatërroi ekonominë dhe shëndetësinë, shumëkush priret të mendojë se nuk mund të jetë ndryshe. Por e vërteta është se mund dhe do të jetë ndryshe – bashkë ne do ta bëjmë realitet!”, shkruan Basha.

Lexo edhe :  Basha: S'merrem me konkurrencën e brendshme, kundërshtari i vërtetë Rama-Doshi

1


Etiketa: , , ,

Pas