Sport

Përgjaket ndeshja e Europa League, plagosen dy tifozë miq (Video)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:54 - 07/11/19 |
mapo.al

Dy tifozë të Celtic janë plagosur me thikë, para ndeshjes së mbrëmjes së sotme në Europa League mes skuadrës së tyre dhe Lazios.


Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje, ku dy burra, 52 dhe 35 vjeç janë goditur me thikë pas përleshjeve me simpatizantë të klubit bardhekaltër.


Nga të dhënat e para mësohet se asnjëri nga të plagosurit nuk ka marrë plagë që i rrëzikojnë jetën. Ndërkaq, policia italiane ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Incidenti vjen si pasojë e tensioneve të ndodhura edhe në takimin e parë mes dy klubeve në Glasgoë. Shkak u bë një flamur i shpalosur nga vendasit, ku shfaqej ish diktatori italian, Benito Mussolini.Reagimi i bardhekaltërve ishte i shpejtë, me tifozë të Lazio që përshëndeten në mënyrë fashiste, para dhe gjatë ndeshjes, të cilën Celtic e fitoi me shifrat, 2-1.1


Etiketa: , , , ,

Pas