Kryesore

Përgjimet e reja të ‘Bild’, reagon Rama: Ndërmarrje kriminale
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:00 - 17/06/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj përgjimeve të dyta të publikuara të gazetës gjermane ‘Bild’, nga dosja “184” për zgjedhjet në bashkinë e Dibrës.Ndërkohë që ai dëgjohet duke komunikuar me drejtorin e Qendrës për të huajt në Ministrinë e Brendshme, Arben Keshi, Rama nxit prokurorinë që të vijojë intensivisht hetimet. Ai i ka konsideruar përgjimet ndërmarrje kriminale me në krye kryetarin e PD-së Lulzim Basha, me qëllim për të helmuar një popull të tërë dhe për të bllokuar negociatat.


“Por sidoqoftë, kjo ndërmarrje kriminale për të helmuar dynjanë, do ta marrë përgjigjen e merituar në 30 qershor e më tej akoma”-ka shkruar kryeministri Edi Rama në rrjetin social “Twitter”, duke mohuar kështu implikimin e tij në shitblerje votash.Lexo edhe: 

Audio-përgjimi 1/ Edi Rama: Ata maskarenjtë bënë presion

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas