Aktualitet

Përgjimet/ Vasili: Ndërkombëtarët mbyllën sytë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:11 - 18/06/19 |
mapo.al

Pas publikimit të përgjimeve të Bild një ditë më parë, ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat, u shpreh se ndërkombëtarët mbyllën sytë ndërsa themeli i demokracisë dhe i zgjedhjeve të lira në Shqipëri po shkatërrohej dhe se tani ata ndodhen para dy alternativave, të mbështesin Ramën ose të denoncojnë kriminalizimin e zgjedhjeve.


Deklarata


“Shqiptarët janë të vendosur që Kryeministri dhe qeveria e krimit të ikin nga zyra. Kjo është provë integriteti e madhe dhe vijë ndarëse për disa ndërkombëtare që mbyllën sytë para shkatërrimit të themelit të demokracisë dhe zgjedhjeve të lira e të ndershme. Këto ndërkombëtare janë para dy alternativave ose të denoncojnë kriminalizimin e zgjedhjeve ose alternativa tjetër, më e keqja e mundshme, të mbështesin këtë qeveri krimi. Shqiptarët do jenë të bashkuar sërish në serish të premten.”
Etiketa: ,

Pas