Aktualitet

Përgjimi 12 i BILD/Drejtori i Arsimit: Deklaro votën ose ik nga puna


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:55 - 17/06/19 |
mapo.al

Drejtori Rajonal i Arsimit në Dibër, Drini Gjeci zbaton urdhrin e deputeti të PS, Pjerin Ndreu për deklarimin e hapur të votës nga punonjësit e arsimit, duke i kanosur ata me largim nga puna. Në përgjimin e 12 të BILD, Drini Gjeci telefonon drejtorin e shkollës në Reç, Reshat Elezi (0686433077) të cilit i kërkon që ai dhe familja e tij të deklarojnë hapur votën, ose përndryshe të gjejë punë tjetër, pas dyshimeve se ata mund të votonin kandidatin e opozitës.


Biseda telefonike


Drejtori i shkollës (Reshat Elezi): Alo, mirëmengjes drejtor.

Drini Gjeci
: Mirë, ku je ti?

Drejtori i Shkollës:
Jam këtu, në radhë tek qendra e votimit.

Drini Gjeci
: E ke marrë gjithë familje me vete?

Drejtori i Shkollës
: Të shtëpisë? Jo ata nuk janë tu ardh me votu tani, ma vonë. Do shkoj t’i marr më vonë.

Drini Gjeci: Në ça qendre voton ti?

Drejtori i Shkollës
: Këtu në Zallreç.

Drini Gjeci
: Zallreç? Dëgjo, se kam informacione jo të mira andej unë. Sot vota jote një dhe e familjes dy, do deklarohet haptas. Nuk ke deklaruar votë haptas sot bashkë me familjen, shko dhe gjej punë tjetër.Drejtori i shkollës: Drejtor, mos e vri mendjen për atë punë fare. Më dëgjon. Janë llafe njerëzit, mos e vri mendjen për atë punë fare.Drini Gjeci: Ore, do deklarohet haptas, haptas! Kur them haptas, haptas.

Drejtori i shkollës: Po mo e vrit mendjen fare. Pa merak, pa merak.

Drini Gjeci: Bëje haptas me gjithë familjen.

Drejtori i shkollës: Pa merak, pa merak, pa merak. Në rregull.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas