Kryesore

Përgjimi 6/ Imer Lala: Ja qi*sha robt, dhe i thashë kë të votonte

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:21 - 19/06/19 |
mapo.al

Gazeta Bild ka nisur publikimin e përgjimeve të tjera nga manipulimet zgjedhore në Shqipëri prej qeverisjes së PS-së.  Në përgjimin nr. 6 të BILD, bisedon Imer Lala me një person të panjohur teksa ky i fundit i thotë se Kryetari i FRD-së me gjithë njerëzit e tijë votuan për Sherefedin Shehun.


Përgjimi 6 Imer Lala- I paidentifikuar.I panjohur: O shef, si tkam?


Imer Lala: Njatjeta.

I panjohur: A je mirë?

Imer Lala: Mirë si je ti?

I panjohurr: Kryetari i FRD-së me gjithë njerëzit e vet për Sherefedin Shehun.

Imer Lala: Jo sështë e vërtetë.

I panjohur: Ja kontrollova tashti, para 20 minutash.

Imer Lala: Mos u tall.

I panjohur: Po pra po.

Imer Lala: O ja q*fsha robt e shpisë.

I panjohur: Po ja kontrollova unë, s’pata lanë njeri aty, 5 veta aty tu votu, dhe të pestë Sherefedinin.

Imer Lala: Edhe cuni vet ë?

I panjohur: Po.

Imer Lala: Do ta mar në telefon tani. Kur erdha atje i thashë do shkosh atje te shtabi, do takosh Remin, dhe ne jemi për ktë i thash, a e kupto shqipen apo jo. Dakord më tha, se m’tha dhe Hasan Begu diçka. Shife iher at m*tin atje.

I panjohur: Unë i verifikova tashti, 20 minuta më përpara.

Imer Lala: O ja q*ifsha motrat.

I panjohur: Hajd mos e vrit menjen, por ta dish po hajd.

Imer Lala:Hajd.

 

 

 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas