Aktualitet

Përjashtoi Berishën, Basha bën hapin e radhës në PD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:52 - 10/09/21 |
mapo.al

Pas nisjes së sesionit të ri parlamentar, një ditë pasi përjashtoi Sali Berishën nga grupi parlamentar demokrat, Lulzim Basha do të mbledhë nesër kryetarët e degëve në selinë blu.


Burime bëjnë me dije se mbledhja do të zhvillohet në orën 11:00 të paradites.


Dje Basha mblodhi kryesinë dhe grupin parlamentar ndërsa me anë një videomesazhi nga zyra e tij njoftoi përjashtimin e Berishës, për shkak të shpalljes non grata nga SHBA.Kjo nuk është pritur mirë nga ish-kryedemokrati, dhe mbështetësit e tij të cilët tashmë akuzojnë Bashën për marrëveshje të fshehtë me kreun e PS, Edi Rama.5
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas