Aktualitet

Përkeqësohet situata në Maqedoninë e Veriut, 67 raste të reja me Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:16 - 02/06/20 |
mapo.al

Sërish lajme të këqija vijnë nga Maqedonia e Veriut lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri me dije se në 24 orët e fundit u raportuan 67 raste të reja pozitivë me Covid-19 si dhe një viktimë.


Që nga nisja e pandemisë në Maqedoninë e Veriut kanë rezultuar me Covid-19, 2.382 persona, 141 prej të cilëve kanë humbur jetën.


Shifrat e përkeqësuara të ditëve të fundit kanë detyruar autoritetet të mendojnë për një rikthim të masave shtrënguese në disa qytete, aty ku situata paraqitet më e rrezikshme.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas