Kronika

Përmbaruesit me shufra hekuri, familjarët u kyçin portën (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:32 - 11/03/19 |
mapo.al

Disa punonjës të përmbarimit kanë tentuar të hyjnë me forcë brenda shtëpisë në rrugën “Petro Nini Luarasi”. Ndërkohë nga ana tjetër brenda oborrit ndodhen edhe fëmijët e katër familjeve që banojnë në këtë banesë. Punonjësit e përmbarimit kanë përdorur leva dhe shufra hekuri duke goditur me forcë portën e shtëpisë. Ndërkohë policia nuk ka bërë asnjë veprim për parandalimin e tyre. Ndërsa kanë qenë banorët e tjerë të zonës të cilët kanë ndërhyrë dhe kanë larguar përmbaruesit.1


Etiketa: , , , , ,

Pas