Aktualitet

Përmbysje e çmendur ndaj Kastriotit, Kukësi i “lë targën” rivalëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 19/09/21 |
mapo.al

Kukësi ka marrë i vetëm kreun pas dy javëve të para të Kategorisë Superiore.


Skuadra verilindore zhvilloi një sfidë të kënaqshme ndaj Kastriotit, të cilën e fitoi me shifrat 3-1.


Edhe pse e gjeti veten në disavantazh të një goli, Kukësi arriti të rikthehej në lojë dhe të merrte tre pikëshin.Shkëlqeu Edi Basha me një dopietë personale, ndërsa goli i barazimit momental mban firmën e Ndrecës.Për Kastriotin shënoi Arbër Basha, por që vlejti thjeshtë për statistikë, me krutanët që tashmë gjenden në vendin e fundit me 0 pikë pas dy javëve të para.Ndërkaq, Kukësi merr kreun me pikë të plota, 6 të tilla. Javën e ardhshme, Kukësi sfidon Laçin, ndërsa Kastrioti mat forcat me Tiranën, që ditën e sotme u ndal në barazim 1-1 nga Egnatia.

45


Etiketa: , ,

Pas