Aktualitet

Përmbytjet në Europë, Basha: Mendimet dhe lutjet tona janë për të prekurit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:59 - 16/07/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur me një mesazh solidaritetin dhe mbështetjen për familjet dhe komunitetet e prekura nga moti i keq e përmbytjet në disa vende europiane, si Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg.


Basha shkruan në “Twitter” se PD dhe populli shqiptar qëndron në solidaritet të plotë me njerëzit dhe autoritetet.


Zemra ime shkon për viktimat dhe të dashurit e tyre të goditur nga përmbytjet dramatike në Gjermani, Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet dhe të gjithë komunitetet e prekura nga kjo katastrofë natyrore. Partia Demokratike dhe populli i Shqipërisë qëndron në solidaritet të plotë me dhe në mbështetje për njerëzit dhe autoritetet ndërsa ata punojnë për të shpëtuar jetët dhe për t’u rikuperuar nga këto ngjarje tragjike”, deklaron Basha.

Lexo edhe :  "Ore Lul, nuk e kam dit"/ Berisha zbulon dy mesazhet me Bashën për non grata-n


LEXO EDHE: Bilanc tronditës nga përmbytjet në Gjermani, 80 viktima dhe 1300 të zhdukur1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas