Kryesore

Përmirësim i kushteve atmosferike/ Parashikimi i motit për sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:37 - 09/08/20 |
mapo.al

Një përmirësim i lehtë i kushteve atmosferike pritet të ndodhë gjatë ditës së diel me më tepër orë me kthjellime, por edhe alternime vranësirash.


Në relievet kodrinore-malore këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër në formën e shtrëngatave dhe stuhive.


Por, sa i përket vijës bregdetare – ndryshe nga dita e shtunë – parashikohet që të ketë më tepër orë me diell për ata që tashmë ndodhen me pushime.
Etiketa: ,

Pas