Aktualitet

Përplasen tre makina në aksin Elbasan-Peqin, ndërron jetë një grua
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:05 - 05/08/20 |
mapo.al

Një aksident me vdekje u shënua në aksin rrugor Elbasan – Peqin paraditen e sotme.


Në fshatin Murras, makina tip “Skoda” me një “Skoda” tjetër dhe një “Benz” që drejtohej nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut.


Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja Gentiana Isaraj, 43 vjeçe, banuese në Kuçovë, Berat e cila ishte pasagjere në “Skodën” e parë. Ndërsa janë plagosur të tre drejtuesit e mjeteve, jashtë rrezikut për jetën informon policia e Elbasanit.


Makina Skoda e parë drejtohej nga shtetasin A.I.,rreth 45 vjeç, banues në Kuçovë, Berat dhe pasagjer ishte 43 vjeçarja e cila ndërroi jetë. Ndërsa makina tjetër “Skoda” drejtohej nga shtetasi N.H., si dhe mjeti tip “Benz” drejtohej nga shtetasin R.B., banues në Maqedoninë e Veriut.


Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.


Etiketa: , ,

Pas