Kronika

Përplasi për vdekje 10-vjeçaren, shoferi i dehur, iku nga vendi i aksidentit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:41 - 18/01/21 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga aksidenti tragjik mesditën e djeshme që i mori jetën një vajze 10 vjeçe në zonën e Alliasit në kryeqytet.Alban Guri i cili drejtonte automjetin që përplasi të miturën, mësohet se ka qenë i dehur në timon. Ai ka rezultuar nën efektin e alkoolit në masën 0.40 mg/l. Pas aksidentit drejtuesi i automjetit u largua nga vendi i ngjarjes, për t’u ndaluar më pas nga policia.


Sot atij i është komunikuar arrestimi nga uniformat blu pas administrimit të provave.A.P., 10 vjeçe ishte me gjyshen e saj kur u përplas për vdekje në rrugën “Njazi Meka”. Drejtuesi i automjetit ka deklaruar në polici se vajza i kishte prerë rrugën dhe nuk kishte mundësi manovrimi.Ndërsa babai i të miturës u shpreh sot se automjeti lëvizte me shpejtësi të madhe në një rrugicë lagjeje. Ai bën thirrje për drejtësi.

Lexo edhe :  Aksidenti me 4 të vdekur, reagon Policia: Rëndë edhe fëmija tjetër i mitur

LEXO EDHE: 

E mitura u përplas për vdekje pranë shtëpisë – I ati: Ia lë shtetit në dorë

25


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas