Aktualitet

Përplasja e dy gjigantëve – Çfarë u tha mes Ibrahimoviç dhe Lukakut
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:23 - 27/01/21 |
mapo.al

Gjatë pjesës së parë të derbit Inter-Milan, pati një përplasje të ashpër mes Zlatan Ibrahimovicit dhe Romelu Lukakut. Dy qendërsulmuesit, pikat më të forta të të dyja skuadrave, u përballën kokë më kokë, me belgun që u duk i tërbuar nga një fjali e gjigantit suedez.Për të shuar sherrin, u desh ndërhyrja e futbollistëve të të dyja skuadrave, por Ibra e Lukaku dëgjoheshin duke kërcënuar njëri-tjetrin se do të zgjidhnin gjithçka në dhomat e zhveshjes.


Por cila ishte fraza e Ibras që tërboi Lukakun? Ibrahimoviçi do ta përkeqësonte situatën me një provokim, që i referohej një ngjarjeje të përfolur në të kaluarën.
“Kthehu tek m*ti yt “voodoo” (pelegrinazh fetar në Afrikë), krriç”. Suedezi po u referohej deklaratave të Farhad Moshiri, pronarit të Evertonit, i cili, në vitin 2018, tha se sulmuesi vendosi të mos rinovonte, por të shkonte te Chelsea “sepse mori një mesazh nga nëna e tij në telefon, e cila ndodhej në Afrikë, për peligrinazh”. Në fakt, Lukaku, në atë kohë, nuk firmosi as për Chelsea-n, duke iu bashkuar Manchester United.

Lexo edhe :  “Silurë” e Eriksen, Inter përmbys Milanin dhe kalon në gjysmëfinaleLukaku, nga ana e tij, i prekur nga ofendimi i Zlatanit, iu drejtua me fjalë fyese para se të largohej nga fusha: “Po flisni për nënën time? Të q* ty dhe gruan tënde!”

29


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas