Kronika

Përplasja në KZAZ Dibër, policia ndalon dy të tjerë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:21 - 05/07/19 |
ro ot

Ndalohen dy persona nga policia e Dibrës për përplasjen e ndodhur më 28 qershor jashtë KZAZ numër 19 në Peshkopi. Raportohet se janë ndaluar Vladimir Kojku, protestues dhe sekretari i grupseksionit të PD në Dibër Melis Nela.


Kujtojmë që gjatë protestës në KZAZ pati përplasje të ashpra mes policisë dhe mbështetësve të opozitës. Këta të fundit tentuan të çanin kordonin e policisë për t’u futur brenda KZAZ-së dhe për të djegur materialet zgjedhore, por u shpërndanë nga policia me gaz lotsjellës.


Protesta vijoi për orë të tëra, ndërsa pati disa të lënduar dhe shumë të shoqëruar. 13 persona të tjerë të ndaluar për protestën u liruan nga gjykata më 2 korrik.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas