Aktualitet

Përplasja për Kushtetuesen/ Venecia pranon pyetjet e Metës: Do japim opinion

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:56 - 29/01/20 |
mapo.al

Komisioni i Venecias, ka konfirmuar zyrtarisht se ka pranuar kërkesën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dhënien e një opinioni për veprimtarinë antikushtetuese të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kryetarit të KED-së, Ardian Dvorani në procesin e emërimit të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji.


Mësohet se kërkesa e Presidentit Meta, do të shqyrtohet bashkërisht me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, në muajin mars.<
>
Meta_Venecia_Pyetjet Meta_Venecia_Pyetjet1 Meta_Venecia_Pyetjet3 Meta_Venecia_Pyetjet4 Meta_Venecia_Pyetjet5 Meta_Venecia_Pyetjet6 Meta_Venecia_Pyetjet7Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas