Aktualitet

Përplasje me armë zjarri në një burg të Ekuadorit, viktima dhe të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:13 - 30/04/21 |
mapo.al

Një përplasje me armë zjarri, e ndodhur në një burg në Ekuador, ka lënë pesë persona të vdekur dhe 15 të tjerë të plagosur.


Ngjarja e rëndë ndodhi në një burg në Guayaquil ku mbahen anëtarët e bandës Los Choneros, shkruajnë mediat në gjuhën angleze.


 Kjo ndodhi ngjau pasi avokati i bandës u ekzekutua në kryeqytetin ekuadorian.Tashmë 37 të burgosur po hetohen, kurse janë shtuar forcat policore në të gjithë burgjet e vendit.1


Etiketa: , , ,

Pas