Aktualitet

‘Përplasje’ mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Turizmit, 70 turistë bllokohen në det

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:34 - 03/07/20 |
mapo.al

“Përplasja” mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Turizmit lë në det 70 turistë, të cilët ishin nisur me anije turistike për të eksploruar Gjirin e Vlorës dhe Ishullin e Sazanit.


Ministria e Mbrojtjes nuk lejon hyrjen në këtë ishull, ndërsa Ministria e Turizmit jep një urdhër paralel për hapjen e destinacionit për të gjithë vizitorët.


Anija u nis për herë të tretë, por sërish nuk u lejua të ankorojë në Sazan, duke detyruar operatorët turistikë që të “zhgënjejnë” turistët.
Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas