Aktualitet

Peshohet droga, sa kg kokainë u kap në konteinerin me banane në Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:17 - 13/07/21 |
mapo.al

Policia ka peshuar lëndën narkotike që u kap sot në një konteiner me banane në portin e Durrësit. Raportohet se bëhet fjalë për 11 kg e 650 gram kokainë.


Në kontejner u gjetën 14 pako. Sipas informacioneve, ngarkesa ishte nisur më 8 korrik nga porti i Pireut dhe ka mbërritur në Portin e Durrësit në 11 korrik. Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori.
Për rastin janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje dy persona. Mësohet se ata janë porositësi i bananeve dhe drejtuesi i kamionit që do të merrte konteinerin.LEXO EDHE:Kokaina në Portin e Durrësit, në kontejnerin e “Bana King”, erdhi nga Ekuadori

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas